Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Współwłaścicielka Cukierni Sowa otworzy Piekarnię Łódź w Monopolisdlahandlu.pl - 25 września 2018 12:07


W 2019 r., wraz z oddaniem pierwszego etapu Monopolis, wielofunkcyjnego kompleksu, z rozwiniętą ofertą gastronomiczna, kulturalną i usługową, klientów przywita „Piekarnia Łódź”, nowy koncept Aleksandry Sowy, współwłaścicielki  sieci Cukiernia Sowa. Będzie to pierwszy z kilkunastu, planowanych na terenie inwestycji, lokali gastronomicznych oferujących gościom bardzo zróżnicowaną ofertę kulinarną.

Wcześniej Aleksandra Sowa otworzyła piekarnię w Bydgoszczy, która szybko zyskała popularność. Oprócz rozmaitych, niektórych nawet rzadko spotykanych, gatunków chleba, bułek, drożdżówek z sezonowymi owocami, czy domowych ciast, „Piekarnia Łódź” zaoferuje swoim gościom również dania lunchowe oparte na własnych wypiekach.

Deweloper Monopolis, prezentując projekt w maju ubiegłego roku, dokładnie określił profil inwestycji, która oprócz biurowej, ma stać się centrum kulturalno-rekreacyjnym z rozbudowaną i oryginalną ofertą kulinarną, skierowaną do mieszkańców i przyjezdnych, poszukujących inspirujących miejsc do spędzania wolnego czasu.

Monopol Wódczany, trzeci co do wielkości zespół fabryczny, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, został zbudowany w 1902 r. i przez wiele lat stanowił ważny element rozwoju Łodzi. Dzięki poczynionym inwestycjom łódzki zakład był najnowocześniejszym w polskiej branży spirytusowej. W maju 2017 r. firma Virako przedstawiła plany rewitalizacji dawnych zakładów Monopolu Wódczanego i utworzenia wielofunkcyjnego kompleksu.

Centralną częścią Monopolis jest zespół zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego
z początku XX. wieku, w których przez 115 lat produkowano i rozlewano wódkę. Piętra głównego budynku dawnej rozlewni zamienią się w biura, a na parterze powstaną restauracje, winiarnie, kawiarnie i rozmaite przestrzenie usługowe. W dawnym laboratorium wódek smakowych powstanie bistro, w magazynie spirytusu - teatr, a w morsowni – basen z siłownią. Będzie też przestrzeń dla najmłodszych. W kompleksie otwarte zostaną przedszkole i świetlica środowiskowa dla dzieci. Ważną częścią Monopolis stanie się muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki.

Swoim najemcom Monopolis zaoferuje w sumie 23 400 mkw. nowoczesnych biur w trzech budynkach i ponad 5 000 mkw. przestrzeni usługowej. Firma JLL pełni funkcję wyłącznego agenta ds. komercjalizacji kompleksu Monopolis.