Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sopockie Centrum Haffnera zyska nowe oblicze i nowych najemcówdlahandlu.pl - 28 września 2018 12:09


Centrum Haffnera w Sopocie przejdzie proces rekomercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej. Nieruchomość zlokalizowana w odległości zaledwie 300 metrów od sopockiego molo ma zyskać nowych najemców i dostosować swoje oblicze do prestiżu jednej z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji turystycznych w Polsce.

Obecnie trwa analiza potencjalnych rozwiązań mających na celu uatrakcyjnienie oferty Centrum Haffnera. Wśród rozważanych koncepcji jest m.in. wprowadzenie nowych najemców gastronomicznych i otwarcie tyłu obiektu poprzez montaż witryn od strony ul. Królowej Jadwigi. Firma Savills będzie pełniła funkcję doradcy spółki Greenstone przy projekcie i agenta wyłącznego ds. wynajmu powierzchni w obiekcie w trakcie procesu rekomercjalizacji.

Centrum Haffnera to kompleks handlowo-usługowy o powierzchni całkowitej 12 200 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Bohaterów Monte Cassino 63 w Sopocie, naprzeciwko Domu Zdrojowego. Oddany do użytku w 2009 r. obiekt posiada trzy kondygnacje naziemne w części zachodniej i cztery w części wschodniej, a także podziemny parking. Centrum Haffnera to przykład galerii społecznościowej, udział tradycyjnego handlu jest w nim znikomy, a większość oferty stanowi gastronomia i rozrywka. Od połowy 2018 r. właścicielem nieruchomości jest fundusz EuroEast 2 BV reprezentowana w Polsce przez spółkę Greenstone.