Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sklepy Centrum Wina pojawią się w mniejszych miastachportalspozywczy.pl - 2 października 2018 14:09


Ambra, producent i dystrybutor win, alkoholi i Cydru Lubelskiego, chce otwierać specjalistyczne sklepy winiarskie Centrum Wina już nie tylko w dużych miastach. Grupa przygląda się bowiem także średnim miastom – mówi Robert Ogór, prezes Ambry.

Do tej pory grupa Ambra koncentrowała się na dużych miastach.

-Sprawdzamy w tej chwili średnie miasta i analizujemy możliwość otwarć na podstawie trzech sklepów, żeby zobaczyć jak ten pomysł się sprawdzi – mówi Robert Ogór.

- Mówimy o miejscowościach rzędu 100-500 tys. mieszkańców, bo obecnie koncentrujemy się na miastach ponad 400 tys. mieszkańców – dodaje.

Prezes mówi też, że sklepy specjalistyczne Centrum Wina wzmacniają pozycję lidera i do końca 2018 roku liczba sklepów Centrum Wina wzrośnie do 30 z 26 sklepów na koniec 2017 roku (obecnie sieć liczy 29 sklepów). Ambra chce też rekrutować nowych klientów do programu Kocham Wino, który liczy obecnie ok. 140 tys. członków.

- Będziemy inwestować w najbliższych latach w tę społeczność 140 tys. osób zebraną w klubie członków Kocham Wino, ponieważ klub generuje 70 proc. przychodów ze sprzedaży sklepów Centrum Wina – mówi Robert Ogór.