Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bricomarché uruchomiło kolejny skład budowlany



dlahandlu.pl - 10 października 2018 09:53


9 października br. Bricomarché uruchomiło kolejny skład budowlany, tym razem w Tarnobrzegu. Jest to czwarta lokalizacja nowego konceptu magazynów sieci. Pozostałe składy znajdują się w Śremie, Lubawie oraz Złocieńcu.

Składy budowlane to magazyny zaopatrujące sklepy Bricomarché, a także bezpośrednio ich klientów w materiały budowlane oraz asortyment ogrodniczy z wykorzystaniem samochodów HDS, które zapewniają transport bezpośrednio pod adresy realizowanych inwestycji. Powstanie składów budowlanych jest częścią konsekwentnie realizowanej strategii bazującej na nieustannym rozwoju oferty dom i ogród. Wdrożenie nowego modelu dystrybucji spowoduje rozszerzenie oferty produktowej sieci Bricomarché oraz wzrost potencjału sieci w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych na większą skalę.

– Pierwszy skład został uruchomiony w kwietniu 2017 roku w Śremie. Nowy koncept spełnił oczekiwania klientów oraz właścicieli sklepów, dlatego rok 2018 planujemy skończyć z sześcioma składami, które docelowo będą zaopatrywać wszystkie sklepy Bricomarché w całej Polsce – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce i dodaje – Wyróżnikiem składów jest ich większa elastyczność w porównaniu do magazynów czy hurtowni. Specyfika formatu, praca według określonego harmonogramu oraz bliska odległość składów od sklepów pozwalają na ich sprawną i regularną współpracę z marketami Bricomarché. Składy sprzyjają również dostawcom oraz mniejszym lokalnym producentom, którzy mogą zwiększyć skalę dystrybucji swoich produktów.

Powierzchnia składu w Tarnobrzegu wynosi blisko 5000 mkw., z czego 1750 mkw. to hala magazynowa, a 2950 mkw. plac. Swoim zasięgiem obejmie 21 sklepów. W jego ofercie znajdują się m.in. cegły i bloczki betonowe, kostka brukowa, ażury, obrzeża, płyty OSB, płyty gipsowo-kartonowe, wybrany asortyment z chemii budowlanej, ocieplenia i pokrycia dachowe, galanteria betonowa, ekogroszek, profile i akcesoria, a także asortyment ogrodniczy: ziemia, torf oraz kora.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld złotych. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.