Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

DM mBanku: Rezygnacja prezesa TXM rodzi wiele pytań i wątpliwościdlahandlu.pl - 16 października 2018 12:06


Rezygnacja prezesa TXM w kluczowym momencie realizacji planu naprawczego w Spółce rodzi ryzyko związane z realizacją podjętych działań naprawczych – oceniają analitycy DM mBanku. Zdecydowali oni o zawieszeniu rekomendacji dla odzieżowej spółki.

Spółka TXM poinformowała o otrzymaniu z dniem 15.10.2018 rezygnacji prezesa zarządu, Marcina Gregorowicza (objął stanowisko prezesa we wrześniu 2017). Jako powód rezygnacji podano motywy osobiste.

Jak przypominają analitycy, spółka pozyskała w sierpniu 2018 ponad 31,9 mln zł z emisji akcji/obligacji, które miały zasilić kapitał obrotowy oraz poprawić zatowarowanie sklepów spółki.

- Zarząd przekonał nas do założeń tej strategii i dzisiejsza decyzja prezesa rodzi szereg pytań i wątpliwości dotyczących statusu tego procesu. Nie można wykluczyć, że zmiany w kierownictwie będą miały wpływ na harmonogram realizacji programu naprawczego, a co za tym idzie na nasze prognozy i wycenę spółki. W związku z powyższym, do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz przedstawienia przez Spółkę planu na kolejne miesiące, zawieszamy wydawanie rekomendacji na TXM – napisali analitycy.

TXM podał we wtorek, że wiceprzewodniczący rady nadzorczej Bogusz Kruszyński będzie wykonywać czynności prezesa zarządu TXM na okres 3 miesięcy począwszy od dnia 16 października 2018 roku.

Spółka podkreśla, że strategia działania spółki pozostanie niezmieniona, a plan naprawczy, który wypracował zarząd, będzie kontynuowany.