Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon: Nowa siedziba firmy będzie zlokalizowana w dwóch miejscachPAP - 13 listopada 2018 16:53


Nowa siedziba Amazona będzie zlokalizowana w dwóch miejscach: w Long Island City w stanie Nowy Jork i w Cristal City w Północnej Virginii - poinformował we wtorek koncern. Lokalizacje nowej siedziby Amazon wybrał z listy 238 propozycji amerykańskich miast.

Wybór koncernu uwarunkowała bliskość międzynarodowego portu lotniczego oraz dużego obszaru metropolitalnego zamieszkiwanego przez ponad milion mieszkańców. Koncern zyskał w ten sposób dostęp do węzłów transportowych, a także możliwość dalszej rozbudowy swojej siedziby w ciągu następnych dziesięciu lat. Nie bez znaczenia była również kwestia możliwości zatrudniania najbardziej utalentowanych pracowników z dziedziny nowych technologii.

Cristal City to obszar charakteryzujący się zabudową biurową z lat 80-tych ubiegłego wieku, w którym wcześniej zlokalizowane było wiele urzędów federalnych. Long Island City to z kolei teren postindustrialny, obecnie rewitalizowany i przeznaczony na centrum rozwoju kreatywności i miejskiego stylu życia.

Amazon poinformował, że budowa nowej siedziby w ciągu następnych 17 lat będzie kosztowała ponad 5 mln dolarów. Obie lokalizacje będą razem oferowały przestrzeń roboczą o porównywalnej wielkości do obecnej siedziby koncernu w Seattle, która obejmuje 33 budynki, 23 restauracje i domy dla ponad 40 tys. pracowników. Amazon poinformował również, że nie opuszcza Seattle. Według szefa koncernu Jeffa Bezosa nowa siedziba będzie działała na równych prawach, jak pierwsza. Pozwoli ona na utworzenie 50 tys. miejsc pracy.

Agencja Associated Press oceniła, że nowa przestrzeń pomoże Amazonowi, który może pochwalić się ciągłym wzrostem. Obecnie liczba pracowników tej firmy na całym świecie przekracza ponad 600 tys. osób.