Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Hipermarket E.Leclerc ruszył w miejscu sklepu Fracdlahandlu.pl - 19 listopada 2018 10:00


W Stalowej Woli powstał kolejny sklep E.Leclerc. Hipermarket otwarto 14 listopada w obiekcie handlowo-usługowym przy ul. Niezłomnych 70. Podkarpacka placówka funkcjonowała wcześniej przez kilkanaście lat pod szyldem sieci Frac.

Sklep ma powierzchnię 3500 mkw. W ostatnich miesiącach przeszedł znaczącą modernizację. Objęła ona m.in. trwającą od 30 czerwca br. rozbudowę, w ramach której podwojono powierzchnię sprzedaży. Zmieniono także sposób poruszania się po obiekcie oraz usytuowanie pozostałych należących do niego lokali. Modernizacja objęła również remont parkingu oraz dostosowanie go do wymogów bezpieczeństwa. Jednym z atutów hipermarketu na rynku lokalnym będzie szeroki wybór produktów.

– Nawiązując do ponad 15-letniej historii sklepu skupimy się na utrzymaniu bardzo wysokiego poziomu produktów świeżych. Mięso, wędliny, ryby, pieczywo oraz warzywa i owoce szczególnie wyróżniają nasz hipermarket. Dzięki zmianom zdecydowanie poszerzyliśmy asortyment, m.in. w dziale artykułów przemysłowych. Liczymy na to, że stalowowolski E.Leclerc będzie miał charakter regionalny. Chcemy dotrzeć z naszą ofertą nie tylko do mieszkańców Stalowej Woli i Niska, ale również Tarnobrzega, Sandomierza i wielu  innych mniejszych miejscowości – mówi Artur Frąc, prezes E.Leclerc Stalowa Wola.

Przypomnijmy, że w lipcu tego roku prezes UOKiK zgodził się na przejęcie przez spółkę Galec (E.Leclerc) kontroli nad spółką FRAC Handel sp. z o.o.

Sieć Frac prowadzi 17 sklepów na terenie województwa podkarpackiego oraz 3 placówki w Warszawie. W 2017 r. jej roczne obroty osiągnęły ok. 262 mln złotych. Połączenie sił pozwoli partnerom na oferowanie konkurencyjnych cen klientom. Grupa E.Leclerc ma 49 super- i hipermarketów. Roczne obroty E.Leclerc osiągnęły w 2017 r. 2,8 mld złotych.