Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tradis chce otwierać hurtownie na terenie całego krajuportalspozywczy.pl - 12 lipca 2010 15:35


- Tradis ma ogromny potencjał rozwoju sieci hal samoobsługowych cash&carry. W wielu regionach kraju, gdzie działają nasze centra dystrybucyjne, mamy ciągle dużo miejsca na kolejne obiekty tego typu. Sądzę, że jesteśmy w stanie otworzyć w Polsce kolejnych 80 tego typu placówek - mówi Jarosław Wawerski, prezes Tradisu.

To oznacza, że należąca do Grupy Handlowej Emperia spółka dystrybucyjna może zarządzać docelowo na polskim rynku ok. 120 halami typu cash&carry.

W 2010 roku Emperia przeznaczyła na inwestycje ok. 200 mln zł. Część tej kwoty zostanie wydana na budowę nowych hal cash&carry.

W marcu Tradis uruchomił hurtownię w Częstochowie, a kilka dni temu ruszył obiekt w Wieluniu. Według nieoficjalnych informacji w tym roku mogą powstać jeszcze trzy hale c&c. - Nie mamy ograniczeń dotyczących liczby otwarć. W sprzyjających okolicznościach możliwe jest otwieranie rocznie 5-10 nowych hurtowni. Jeżeli znajdziemy na rynku odpowiedniej jakości obiekty to otwarcie przynajmniej kilku jest możliwe. W tym roku uruchomienie jeszcze trzech hurtowni jest jak najbardziej realne - zapewnia Jarosław Wawerski.

Według nieoficjalnych informacji serwisu portalspozywczy.pl spółka intensywnie analizuje możliwości inwestycyjne w trzech regionach kraju, czyli na północnym-zachodzie oraz południowym-zachodzie kraju (m.in. w okolicach Wrocławia i na południe od stolicy Dolnego Śląska). Lubelski dystrybutor chce także otwierać swoje hale w województwie mazowieckim, a dokładnie okolicach Warszawy. Należy jednak zaznaczyć, że ostateczne decyzje jeszcze w tej sprawie nie zapadły.

Prezes Tradisu nie potwierdza informacji i wyjaśnia, że jego firma jest zainteresowana rozwojem na terenie całej Polski. - Chcemy rozwijać sieć hal cash&carry na terenie całego kraju. Hurtownie powstaną wszędzie tam gdzie znajdziemy odpowiedniej jakości obiekty lub lokalizacje pod naszą działalność. Obecnie prowadzimy np. rozmowy dotyczące magazynów województwie podkarpackim i na Górnym Śląsku - wyjaśnia Jarosław Wawerski.

Obecnie Tradis zarządza 38 hurtowniami c&c, które generują ok. 20 proc. obrotów Grupy Handlowej Emperia.