Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Intermarche zamyka 16. sklep w tym rokudlahandlu.pl - 27 listopada 2018 10:20


Tylko do 2 grudnia będzie czynny sklep Intermarche przy ul. Piotrowickiej w Katowicach. Jednocześnie od 22 listopada towar wyprzedaje likwidowany sklep przy ul. Zgierskiej w Łodzi w parku handlowym Vis a Vis. To 16. sklep zamykany przez sieć w tym roku.

Placówka w Katowicach działała od czerwca 2016 roku. Sklep prowadziła spółka Etru, w której udziały miało ITM Polska oraz Artur Strzałka, prezes zarządu. Wcześniej prezesem spółki był Patrick Renault, który w latach 2014-2016 był prezesem Grupy Muszkieterów w Polsce.

Sklep w Łodzi był prowadzony przez spółkę Makadamia, która należy do ITM Polska i Jakuba Olejniczaka, który był także prezesem spółki. Placówka działała od grudnia 2014 roku.

W 2018 do Intermarche dołączyły dwa sklepy w Gdyni i Gnieźnie. Do sieci należy 218 placówek. W ubiegłym roku sieć zamknęła 6 sklepów, a otworzyła 5 nowych placówek. 

Po III kwartale 2018 roku sieć supermarketów Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wypracowała ponad 3,7 miliarda złotych obrotów, co oznacza wzrost o prawie 4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W komunikacie firmy przesłanym do redakcji czytamy: "Grupa Muszkieterów poprzez ponad 20. letnie doświadczenie bardzo mocno związała się z polskim rynkiem i wraz z nim chce się dalej rozwijać. Zarząd Grupy postrzega rynek handlu detalicznego w Polsce jako ukształtowany, jednocześnie oceniając, iż przy zachowaniu dotychczasowej dynamiki posiada on niezmiennie duży potencjał wzrostu. Potwierdzeniem tego są obroty Grupy Muszkieterów, które wzrosły w I półroczu 2018 roku o ponad 6,7% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, co jest dobrym prognostykiem dla kolejnego roku. Te solidne podstawy umacniają pozycję na rynku i dają Grupie zasoby do kolejnych inwestycji. Dodatkowo planowane są otwarcia kolejnych supermarketów Bricomarché i Intermarché, składów budowlanych Bricomarché oraz stacji paliw przy Intermarché. Jednocześnie Grupa pracuje nad wdrożeniami multiformatowości i rozwiązań wspierających multikanałowość.