Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ruch ma szansę na inwestora branżowego?wirtualnemedia.pl - 29 listopada 2018 11:58


Spółka Ruch negocjuje z kilkoma podmiotami, które mogłyby zainwestować w jej rozwój i pomóc spłacić zaległości finansowe. Podpisano listy intencyjne, a obecnie prowadzone są badania kondycji firmy przed ewentualną finalizacją inwestycji. Wśród zainteresowanych jest m.in. inny podmiot z branży kolportażu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Pod koniec zeszłego tygodnia wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska, Edipresse Polska i Bauer znacząco ograniczyły nakłady swoich tytułów prasowych dystrybuowanych przez Ruch. Część gazet i czasopism trafiła do Kolportera. Zaś wydawcy zażądali od Ruchu tygodniowych zaliczek na rzecz dalszego dostarczania prasy. Wszystko ze względu na wstrzymanie planowanego kredytu z Alior Banku.

Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl wynika, że zainteresowany inwestycją był Garmond Press, posiadający sieć salonów prasowych. Wśród potencjalnych inwestorów wymieniana jest także Grupa PZU, która mogłaby zrealizować taką operację przez jedną ze swoich spółek-córek. Nie udało nam się uzyskać komentarza żadnego z tych podmiotów.

Obecnie zobowiązania Ruchu wobec wydawców prasy wynoszą ok. 280 mln zł. Sieć Ruchu obejmuje ponad 2 tys. kiosków i saloników prasowych, w tym ok. 1,7 tys. własnych. Firma dostarcza też prasę (ok. 3,7 tys. tytułów) do kilkunastu tys. innych punktów sprzedaży, m.in. małych sklepów i supermarketów (od niedawna do ponad 2 tys. sklepów Biedronka).