Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Jest likwidator jednej ze spółek, która miała rozwijać sieć dyskontów Mere w Polscedlahandlu.pl - 6 grudnia 2018 11:23


8 października w KRS spółki Torgservis PL 2, która miała rozwijać w Polsce sieć dyskontów Mere, dokonano wpisu o wykreśleniu ze stanowiska prezesa zarządu Ardaka AKHMETOVA. Jednocześnie wpisano informację o likwidacji spółki.

Likwidacja została otwarta uchwałą z dnia 20 sierpnia 2018 przedstawioną notariuszowi w Krakowie. Likwidatorem spółki został Oleksii OLEKSENKO.

Spółka Torgservis PL działa nadal, ale zwiększyła swój kapitał zakładowy z 45 tys. do 270 tys. zł

Jak podawaliśmy wcześniej, 31 maja 2017 roku w KRS została zarejestrowana spółka Torgservis PL z siedzibą w Krakowie, a 6 lipca 2017 roku w KRS została zarejestrowana spółka Torgservis PL 2 z siedzibą w Warszawie. Ich zadaniem miało być właśnie prowadzenie marki Mere na naszym rynku.


Wspólnikami obu spółek są Andrey Shnayder i Sergey Shnayder. Prezesem zarządu Torgservis PL jest Sergiei Koriushkin, zaś Torgservis 2 PL - Ardak Akhmetov.

Założona w 2009 r. sieć ma około 800 sklepów w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Chinach. Tutaj sieć działa pod logo Svetofor. Lista rynków, na których sieć planuje ekspansję pod logo Mere to Azerbejdżan, Rumunia i Niemcy.

Dyskonty Mere sprzedają towar prosto z palet, o najniższej dopuszczalnej przez przepisy jakości. 70 proc. asortymentu sklepów Mere stanowi żywność, pozostałe 30 proc. - produkty lokalne i przemysłowe. Na półkach nie znajdziemy towarów typu premium oraz tych, które szybko się psują.

Firma wyróżnia się niskimi cenami: o 20 proc. niższymi niż ceny rynkowe, które detalista uzyskuje dzięki bezpośredniej współpracy z producentami, sztywnej polityce kosztowej i minimalnej marży handlowej. - Można to osiągnąć przez redukcję kosztów opakowania – nie potrzebujemy kolorowych rzucających się w oczy opakowań. Wobec powszechnie znanych marek z renomą ta różnica powinna wynosić 50 proc. - tłumaczył detalista.