Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Maxima na Łotwie wprowadza rozwiązanie do kontrolowania terminu przydatności produktówdlahandlu.pl, za esmmagazine.com - 7 grudnia 2018 12:15


Maxima Latvija nawiązała współpracę z firmą Latvijas Zaļais Punkts (Green Point Latvia), grupą dostarczającą przedsiębiorstwom rozwiązania w zakresie ochrony środowiska. Efektem współpracy jest wdrożenie przez sieć na Łotwie cyfrowego systemu, które pomoże w identyfikowaniu produktów o bliskim terminie przydatności do spożycia – informuje esmmagazine.com.

Po przeprowadzeniu pilotażu, system w listopadzie został wprowadzony do nowego sklepu Maxima XXX w centrum Riga Plaza. Sieć zamierza w nadchodzących miesiącach kontynuować wprowadzanie tego rozwiązania do kolejnych sklepów.

Rozwiązanie zastępuje ręczne zarządzanie datami przydatności do spożycia, poprzez cyfrowy system oparty na tabletach, który wyświetla listę produktów wymagających codziennej dodatkowej promocji. Korzystając z tego systemu, pracownicy są w stanie szybko i skutecznie zmienić pozycję wspomnianych produktów, ograniczając marnowanie żywności i promując odpowiedzialną konsumpcję.

- Jako jedna z wiodących sieci handlowych w krajach nadbałtyckich uważamy, że naszym priorytetem są kwestie środowiskowe. To inteligentne rozwiązanie do kontrolowania daty ważności produktu pozwoli jeszcze bardziej zmniejszyć marnowanie żywności w handlu detalicznym - powiedział członek zarządu Maxima Latvija Jānis Vanags. Dodał, że spółka rozważy wprowadzenie tego systemu do większej liczby sklepów.