Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Baltona do końca roku z 10 lokalami handlowymi na Lotnisku ChopinaPAP - 10 grudnia 2018 14:23


Do końca grudnia br. spółka Baltona będzie miała 10 działających lokali handlowych na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformowała w poniedziałek spółka. W sumie będzie to 14 lokali, a ostatnie ich otwarcia planowane są wiosną 2019 r.

W maju tego roku Baltona podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze", zarządzającym Lotniskiem Chopina, umowę najmu obejmującą 14 lokali handlowych o łącznej powierzchni niemal 3000 m2, znajdujących się w obu terminalach portu.

Prace remontowe rozpoczęły się w połowie lipca, a pierwsze sklepy - dwa lokale tymczasowe - zostały oddane pasażerom już pod koniec sierpnia. Od tego czasu spółka otworzyła siedem sklepów, a kolejne otwarcie planuje jeszcze w grudniu.

"Do końca grudnia będzie działało łącznie 10 lokali tego operatora, a ostatnie otwarcia planowane są na wiosnę 2019 roku" - czytamy w komunikacie. Spółka przekazała, że prace adaptacyjne lokali prowadzone są w szybkim tempie. Remont obejmował m.in. wymianę stropów, a także wprowadzenie rozwiązań związanych z architekturą i infrastrukturą. Jak dodano, elementy wykończeniowe do inwestycji sprowadzane są m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Francji czy nawet Stanów Zjednoczonych. Jak tłumaczy Baltona, dobranie najlepszej jakości materiałów związane jest z walorami estetycznymi, jak również z przepisami bezpieczeństwa.

"Współpracujemy z projektantami, architektami, ekipami wykonawczymi, wyspecjalizowanymi w pracy przy tego typu obiektach. Znaczna część osób zaangażowanych w modernizację dobrze zna Lotnisko Chopina i jego specyfikę" - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Baltona Piotr Kazimierski.

Jak napisano w komunikacie, w nowych lokalach na Lotnisku Chopina, do tej pory zainstalowano siedem km listew diodowych oraz ponad 40 km kabli sygnałowych, które będą sterowały całą instalacją. W lokalach znajdzie się 76 m2 ekranów oraz 1500 lamp i 300 tys. diod. Sufit w największym sklepie złożony będzie z 1500 elementów dekoracyjnych, gdzie oświetlenie będzie zintegrowane z treścią wyświetlaną na ekranach.

"Docelowo Baltona będzie operatorem czterech sklepów Duty Free, oferujących pasażerom szeroki wybór produktów, począwszy od perfum i kosmetyków, poprzez alkohole i słodycze. Kolejny format to trzy butiki, w tym w nowopowstałej strefie Non-Schengen, oferujące odzież i dodatki zarówno znanych światowych marek, jak i najlepszych rodzimych projektantów" - napisano.

W siedmiu sklepach typu convenience pasażerowie zaopatrzą się m.in. w prasę, książki oraz pamiątki z Polski. "Koncept, który zasługuje na szczególną uwagę to +Spirit of Poland+, na półkach którego pasażerowie znajdą polskie produkty, w tym alkohole, słodycze, regionalne specjały czy wyroby z małych, rodzinnych manufaktur" - czytamy.

Baltona przekazała, że największy sklep Duty Free zostanie oddany pasażerom w drugiej połowie stycznia, a uroczyste otwarcie podsumowujące całość inwestycji planowane jest na wiosnę 2019 roku.

Grupa Kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych, zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Placówki handlowe i gastronomiczne Grupy są zlokalizowane w Polsce, a także w Estonii, Rumunii, Belgii, Niemczech, Holandii, we Francji i Włoszech oraz na Ukrainie. Grupa Baltona zajmuje się również m.in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich. W 2012 roku Grupa rozszerzyła swoje portfolio o działalność gastronomiczną. W 2010 r. spółka PHZ Baltona S.A. pozyskała inwestora strategicznego - Flemingo International Limited z siedzibą w Dubaju, który jest międzynarodowym operatorem sklepów wolnocłowych posiadającym ponad 140 sklepów w 32 krajach. Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. port odprawił 15,8 mln pasażerów - o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. W sezonie zima 2018/2019 rozkład lotów z lotniska zawiera 114 połączeń regularnych i 40 czarterowych.