Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

POLOmarket otworzył cztery nowe sklepy. 60 placówek już po modernizacjidlahandlu.pl - 11 grudnia 2018 15:10


W ostatnich tygodniach POLOmarket otworzył cztery nowe sklepy – w Łowiczu, Koronowie, Pyzdrach i Koszalinie. Od początku roku sieć uruchomiła siedem sklepów, ale kilka placówek zamknęła i nadal ma ich blisko 280. Jednocześnie, poza otwarciami nowych obiektów, POLOmarket zmodernizował w br. ponad 60 swoich placówek.

- W tym roku zgodnie z naszą strategią, poza otwarciami nowych obiektów skupiamy się przede wszystkim na modernizacji naszych starszych placówek. W ponad 60 zmodernizowanych od początku roku sklepach nasi klienci mogą robić zakupy w komfortowych warunkach. Zmieniamy ich wystrój i oznakowanie, a także wymieniamy wyposażenie – w szczególności meble ekspozycyjne oraz urządzenia chłodnicze. Oczywiście otwieramy się także w nowych lokalizacjach – tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni otworzyliśmy nasze supermarkety w Łowiczu, Koronowie, Pyzdrach­ i Koszalinie – informuje Jarosław Brudnicki, dyrektor zakupów i marketingu, członek zarządu w POLOmarkecie.

Nowo otwarte sklepy sieci, takie jak np. sklep w Koronowie, wybudowane są i wyposażone zgodnie z najnowszym konceptem, w którym poza czytelną ekspozycją i oznakowaniem produktów, wygodnymi ciągami komunikacyjnymi i nowym sprzętem chłodniczym oraz regałami, wdrażane są rozwiązania proekologiczne i energooszczędne (m.in. systemy odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu). W Koronowie zastosowano również system zasilania urządzeń chłodniczych czynnikiem CO2.

- Inwestycje w najwyższej klasy wyposażenie naszych obiektów, w szczególności w urządzenia chłodnicze to nie tylko spełnianie wysokich standardów proekologicznych, ale także realizacja jednego z kluczowych punktów naszej strategii, czyli zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości produktów świeżych i ultraświeżych - dodaje Jarosław Brudnicki.

Strategia sieci zakłada zakończenie procesu modernizacji wszystkich sklepów do 2020 r. Nowe obiekty, zaplanowane do otwarcia w przyszłym roku i kolejnych latach będą realizowane zgodnie z najnowszym konceptem sieci.

POLOmarket to polska sieć supermarketów, zbudowana od podstaw z zaangażowaniem wyłącznie polskiego kapitału. Sieć zaczynała w 1997 roku od 27 sklepów. Dziś POLOmarket to blisko 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski. Firma zatrudnia ponad 6,5 tys. pracowników.