Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

LG wprowadzi na rynek ,,ekspres" do piwaportalspozywczy.pl - 13 grudnia 2018 14:56


Południowo-koreański koncern elektroniczny LG rozszerza działalność o branżę piwną - wprowadzi na rynek urządzenie HomeBrew. To coś w rodzaju ekspresu, który wykorzystuje jednorazowe kapsułki zawierające słód, drożdże, chmiel i aromaty, aby w ciągu dwóch tygodni wyprodukować piwo.

Gigant elektroniki, znany z produkcji takich urządzeń jak smartfony, telewizory czy urządzenia AGD ogłosił, że wchodzi do branży piwa i w styczniu 2019 roku na targach Consumer Electronics Show w Los Angeles zaprezentuje swój produkt. To w pełni zautomatyzowana maszyna, kontrolująca proces fermentacji, saturacji, starzenia, serwowania i czyszczenia. Będzie dostępna wraz z aplikacją na urządzenia z Androidem oraz iOS, która pozwoli użytkownikom sprawdzać stan uwarzenia piwa.

Maszyna kontroluje zarówno temperaturę jak i poziom ciśnienia podczas procesu fermentacji, jak też funkcję samooczyszczania, gdy piwo już jest zrobione.

Firma LG stworzyła pięć różnych kapsułek, zdolnych do produkcji chmielowego amerykańskiego IPA, pszenicznego American Pale Ale, esencjonalnego English Stout, a także belgijskiego Witbier czy czeskiego Pilsnera.

Na raz można będzie uwarzyć pięć litrów piwa, a cały proces zajmie około dwóch tygodni, choć będzie to zależało od pożądanego stylu/typu piwa.