Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Mastercard partnerem BLIKA, użytkownicy systemu będą mogli płacić zbliżeniowo poza PolskąPAP - 14 grudnia 2018 14:18


Mastercard i Polski Standard Płatności (PSP), operator systemu płatności mobilnych BLIK, nawiązały strategiczną współpracę, w ramach której BLIK dostarczy platformę płatności mobilnych i online, a Mastercard zapewni globalną sieć akceptacji - poinformowały spółki w komunikacie.

Mastercard i PSP umożliwią użytkownikom BLIK-a korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie, akceptujących zbliżeniowe płatności Mastercard.

Spółki podały, że będą również współpracować przy ekspansji BLIKA na nowe rynki, poza granicami Polski.

"Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. To także początek drogi do oferowania płatności BLIKIEM dla użytkowników mobilnych aplikacji bankowych na całym świecie" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP, operatora BLIKA.

BLIK to polski system płatności mobilnych, uruchomiony w lutym 2015 r. Został zbudowany w oparciu o partnerstwo sześciu największych polskich banków, a dziś jest obsługiwany przez firmę PSP.

Udziałowcami PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP i Santander Bank. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank, Pekao SA i Credit Agricole.

BLIK pozwala płacić (wprowadzając 6-cyfrowy kod) w e-commerce, za pośrednictwem komputera lub smartfona, w sklepach fizycznych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów. BLIK umożliwia również wygodne przelewy P2P do odbiorców w kraju, w użyciem wyłącznie numeru telefonu, bez konieczności znajomości numeru konta (IBAN) odbiorcy.