Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ryszard Petru apeluje: Hasłem opozycji powinna być likwidacja zakazu handlu w niedzielePolsat News/PAP - 17 grudnia 2018 10:04


Apeluję do całej opozycji, aby w nadchodzących wyborach jej hasłem była likwidacja zakazu handlu w niedziele - powiedział w niedzielę poseł partii Teraz! Ryszard Petru. Stwierdził, że "nie ma powodu, aby ograniczać wolność Polaków" - podał Polsat News.

Przypomniał, że w 2018 r. były 23 niedziele wolne od handlu, a w 2019 będzie ich 37. - Nie ma powodu, aby ograniczać wolność Polaków - powiedział lider partii Teraz.

- Nie ma powodu, aby ograniczać wolność Polaków. Nie ma powodu, aby zakupy z centrów handlowych przenosiły się w niedziele na stacje benzynowe, bo tam, jak zauważyliśmy, tworzą się małe supermarkety - powiedział Ryszard Petru. Stwierdził także, że w niedziele niehandlowe handel przenosi się na stacje benzynowe, które stają się miejscem do robienia zakupów.

Podczas konferencji prasowej przed warszawską Galerią Mokotów Petru przypomniał, że w 2018 r. były 23 niedziele wolne od handlu, a w 2019 r. będzie ich 37.

- Mam apel do całej zjednoczonej opozycji, żeby to było hasło, które nas łączy - "zlikwidujemy zakaz handlu w niedziele" - powiedział. Dodał, że to powinno być hasło zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach.