Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Deweloper Vendo Parków planuje dwukrotny wzrost inwestycjidlahandlu.pl - 20 grudnia 2018 11:22


Trei Real Estate podsumowuje działania na polskim rynku i zdradza plany na kolejny rok. Polska pełni kluczową rolę w strategii rozwoju sieci Vendo Parków. Deweloper tylko w przyszłym roku zainwestuje dodatkowe kilkadziesiąt mln euro w budowę obiektów handlowych.

W mijającym roku Trei otworzył w Polsce trzy parki handlowe: w Dąbrowie Górniczej, Chodzieży i Łodzi. Do dyspozycji najemców trafiło łącznie ponad 20 000 mkw. komfortowej powierzchni handlowej. Vendo Parki zostały z sukcesem wynajęte jeszcze przed otwarciem. Obecnie firma prowadzi negocjacje dotyczące ostatniego lokalu w budynku przy Gojawiczyńskiej w Łodzi. Pozostałe dwa obiekty są w 100% wynajęte. Tylko w tym roku deweloper podpisał 40 umów najmu, co świadczy o wysokim zainteresowaniu parkami handlowymi. Trei stał się również partnerem dla marek, które dopiero wchodzą na polski rynek, jak Tedi (pierwszy sklep otwarto w Vendo Parku w Dąbrowie Górniczej) czy Action.

Do końca przyszłego roku deweloper planuje otwarcie sześciu parków handlowych, czyli podwaja tempo w porównaniu do 2018. Obecnie w budowie są Vendo Parki w Bytowie i Ostrołęce, inwestycje mają być gotowe do końca III kw. 2019. W najbliższych dniach rozpocznie się budowa parku handlowego w Pułtusku. Na przyszły rok planowane są również inwestycje w Łasku, Jaworze i Solcu Kujawskim.

Według danych JLL, podaż powierzchni handlowej w Polsce w tym roku przekroczyła 14 mln mkw., z czego ponad 70% znajduje się w centrach handlowych (GLA > 5 000 mkw.). Z uwagi na rosnący poziom nasycenia powierzchnią handlową w Polsce deweloperzy poszukują nowych możliwości, szczególnie w mniejszych miejscowościach.