Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Mitiska REIM udziałowcem centrów handlowych Karuzeladlahandlu.pl - 16 stycznia 2019 14:15


Karuzela Holding podpisała umowę partnerstwa z belgijską firmą Mitiska REIM zarządzająca funduszami FRI1 i FRI2 inwestującymi w centra handlowe w całej Europie. Fundusze stały się tym samym właścicielami połowy udziałów w czterech istniejących centrach handlowych Karuzeli a ponadto spółki będą realizowały wspólnie kolejne projekty. Umowa została podpisana w połowie grudnia ubiegłego roku.

Mitiska, która posiada 30-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, została w grudniu współwłaścicielem czterech centrów handlowych, zrealizowanych przez Karuzela Holding, o powierzchni ponad 30.000 m kw GLA. Transakcja obejmowała portfolio istniejących obiektów w Turku, Lublińcu, Wrześni i Wodzisławiu Śląskim oraz inwestycje w kolejne obiekty które są w trakcie przygotowań lub realizacji - w Kołobrzegu, Białej Podlaskiej, Świebodzinie i Ełku o łącznej powierzchni około 60.000 m kw GLA. 

– Sukcesywnie rozwijamy portfolio inwestycji Karuzela Holding, a partnerstwo z wiarygodnym i stabilnym inwestorem jakim jest Mitiska daje gwarancję sukcesu i dalszego szybkiego rozwoju– podkreślają Grzegorz Pękalski i Janusz Botorek, członkowie zarządu Karuzela Holding. – Mitiska posiada ogromne doświadczenie w realizacji i zarządzaniu obiektami komercyjnymi w całej Europie, a ponadto dysponuje znacznymi funduszami na ich finansowanie.

Mitiska jest już właścicielem czterech obiektów handlowych w Polsce i posiada łącznie 65 obiektów handlowych we 10 krajach Europy o wartości 743 miliony Euro.

- Cieszę się że pozyskaliśmy do współpracy partnera z dużym doświadczeniem w realizacji obiektów handlowych na terenie Polski, teraz będziemy mogli znacznie zwiększyć zakres naszych inwestycji na tym rynku, mówi Sylvie Geuten, Executive Director w Mitiska REIM.

Karuzela Holding to firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Poprzez swoje biura w Warszawie i Poznaniu realizuje cały proces deweloperski koncentrując się na budowie parków handlowych i małych galerii w miastach o wielkości 20.000-60.000 mieszkańców. Obecnie pod nazwą Karuzela działają obiekty w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i Wrześni. Projekty w Lublińcu i Wodzisławiu Śląskim będą rozbudowane w tym roku.