Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Google zapłaciło Fossilowi 40 mln dol. za tajniki technologicznePAP - 18 stycznia 2019 12:19


Google zapłaciło producentowi zegarków Fossil 40 mln dol. za tajniki technologiczne dotyczące budowy smartwatchy - poinformował w piątek serwis Engadget. W ramach transakcji Google przejęło również część zespołu rozwojowo-badawczego firmy Fossil.

Amerykańska firma poinformowała, że do tej pory opracowała technologię produkcji smartwatchy we współpracy z 14 markami, którymi zarządza i które licencjonuje. Jak oznajmili przedstawiciele Fossila, firma "osiągnęła znaczący sukces w swojej działalności biznesowej związanej z urządzeniami ubieralnymi poprzez zorientowanie się na projektowanie i rozwój nowych produktów w oparciu o silne zrozumienie potrzeb i preferencji konsumenckich".

Fossil stwierdził także, że opracowana przez tę firmę technologia pozwoli na dalszy rozwój obecnie istniejących na rynku inteligentnych zegarków.

"Wspólnie z Google, które jest naszym partnerem w innowacjach, będziemy pracować nad możliwościami rozwoju urządzeń ubieralnych" - zapowiedziała marka.

Zarząd Fossila przyznaje, że osiągnięcia technologiczne, którymi zainteresowało się Google, w dużej mierze zrealizowane zostały dzięki przejęciu przez producenta zegarków firmy Misfit w 2015 roku. Transakcja warta była 260 mln dolarów. Fossil zaczął wówczas pracę nad nową linią produktów opartą o ich technologię, która według przedstawicieli firmy była rewolucyjna.

Wiceprezes Google ds. zarządzania produktem Wear OS (system do obsługi inteligentnych zegarków i innych urządzeń ubieralnych - PAP) Stacey Burr dodała, że nowa linia produktów Fossila, nad którą firma chce nadal pracować, będzie już obsługiwana przez ten właśnie system.

"Widzieliśmy elementy technologii, nad którą pracują i pomyśleliśmy, że dzięki pozyskaniu tej technologii przez Google można rozwinąć produkt jeszcze szerzej" - stwierdziła Burr.

Engadget podkreśla, że obecnie nie wiadomo, kiedy nowa linia produktów ukaże się na rynku, ani jakie urządzenia wejdą w jej skład. Przedstawiciele Fossila zaznaczają jednak, że marka planuje wypuścić na rynek "całą gamę urządzeń opartych o nową technologię".