Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Właściciel 4F ma ponad 20 proc. akcji Intersportdlahandlu.pl - 28 stycznia 2019 16:32


Mająca siedzibę w Wieliczce spółka OTCF, będąca właścicielem marek 4F, Outhorn i 4Faces, przekroczyła 20 proc. w akcjonariacie sieci sklepów sportowych Intersport.

OTCF stał się właścicielem akcji Intersportu w wyniku podwyższenia kapitału sieci handlowej. Właściciel marki 4F objął 7,49 mln akcji serii G Intersportu. Ponadto, Łukasz Bosowski i Wojciech Miukulski, członkowie zarządu OTCF objęli po 2,5 tys. akcji serii G.


Obecnie OTCF posiada 24,68 proc. akcji Intersportu, które uprawniają do 20,51 głosów na WZA emitenta. Łącznie z walorami będącymi w posiadaniu Łukasza Bosowskiego i Wojciecha Miukulskiego, jest to 20,52 proc. głosów.

Janusz i Krzysztof Pieła (wspólnie) mają 32,7 proc. w głosach walnego handlowej spółki. W sumie 29,6 proc. głosów posiadają założyciele firmy: Jolanta Milewska, Dorota Radwańska wraz z córkami, wiceprezes spółki Sławomir Gil i jej prezes Artur Mikołajko.

Pozostałe nieco ponad 17 proc. głosów jest rozdrobnione.

Jak na zmiany właścicielskie zareagował kurs akcji handlowej spółki? Tuż po rozpoczęciu notowań kurs akcji mocno rósł i osiągnął poziom 3,10 złotego, przy „średnich” obrotach. To najwyższy kurs akcji firmy od siedmiu lat. To także więcej o ponad 60 proc. w porównaniu z początkiem roku. Jednak do rekordowych notowań firm daleko.

Niewątpliwie wydaje się, że wejście tak prężnie rozwijającej się firmy jak OTCF przez inwestorów został odczytany pozytywnie.

Intersport to spółka z ponad 30-letnią tradycją. Początek firmie dał sklep żeglarski otwarty w 1988 roku w Krakowie. Obecnie firma zarządza siecią około 30 sklepów sportowych, zlokalizowanych w największych miastach kraju. Firma dysponuje także centrum logistycznym, zlokalizowanym koło Krakowa.