Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Port Łódź: Mimo zakazu handlu w niedziele naszym najemcom rośnie sprzedażdlahandlu.pl - 30 stycznia 2019 12:34


Centrum handlowe Port Łódź, należące do Ingka Centres, zanotował w minionym roku wzrost obrotów o 2 proc., pomimo wejścia w życie ustawy ograniczającej handel w niedziele, które spowodowało spadek odwiedzalności centrum. Jak informują przedstawiciele firmy, mimo to wiele marek odnotowało wzrost przychodów.

- Pomimo wejścia w życie ustawy ograniczającej handel w niedziele, przychody najemców łódzkiego centrum ustabilizowały się, a wiele marek odnotowało ich wzrost. 2018 rok to także inwestycje w przestrzeń wewnętrzną galerii oraz kontynuacja zagospodarowania terenów zewnętrznych – informuje Port Łódź.  

Port Łódź przez ostatni rok powitał w gronie najemców nowe marki, m. in. T-Mobile, sklep TIK TAK,  czy salon DlaSpania. Wielką metamorfozę przeszły dwa sklepy należące do sieci LPP - House oraz Cropp. Wcześniej sklepy obu marek były połączone w jednej lokalizacji, teraz zyskały nie tylko nowy wygląd ale też każdy z nich - samodzielną lokalizację. Obecnie w ofercie Portu Łódź znajdują się wszystkie marki należące do LPP – poza House i Cropp są to Reserved, Mohito i Sinsay. Generalny remont przeszedł także salon Home&You. W Centrum pojawił się fitness klub FitFabric, natomiast w strefie restauracyjnej swój punkt otworzyła Republika Burgera - pierwsza restauracja tej sieci w Łodzi. Łącznie w 2018 roku Port Łódź wynajął ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowej.

- W minionym roku wszystkie centra handlowe musiały stanąć przed wyzwaniem ograniczenia handlu w niedziele, wprowadzonym zgodnie z obowiązującą ustawą. Wszyscy musieliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji. Oczywiście w związku z zakazem handlu i zamknięciem sklepów w dwie niedziele w miesiącu odnotowaliśmy spadek odwiedzalności o kilka procent, ale naszym sukcesem jest fakt jednoczesnego zwiększenia obrotów Centrum o 2 % w skali roku-  mówi Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

Port Łódź oddał do użytkowania Klientom nową Strefę Odpoczynku, w której znaleźć można siedem dużych siedzisk w kształcie fal. Na terenie Portu Łódź uruchomiona została także bezpłatna profesjonalna strefa coworkingowa o powierzchni 240 mkw. W coworkingu znajdują się m. in. designerskie meble dedykowane do biur oraz dwie sale konferencyjne. Łódzkie Centrum uruchomiło także bezpłatny plac zabaw, o powierzchni 320 mkw.

Rok 2018 to kontynuacja zagospodarowywania terenów zewnętrznych wokół Centrum i inwestycje w obiekty rekreacyjne. Z myślą o miłośnikach sportu i osobach, które lubią aktywnie spędzać czas, Port Łódź udostępnił boisko do gry w koszykówkę oraz strefę do rozgrywek w tenisa stołowego. Wcześniej do użytkowania oddane zostały również boisko do gry w siatkówkę plażową, plenerowa siłownia oraz profesjonalna strefa treningowa dla psów.