Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Raport: Trendy w handlu B2B i dystrybucji na 2019 rokArtykuł promocyjny dostarczony przez firmę Sente Systemy Informatyczne sp. z o.o. - 30 stycznia 2019 16:02


Co czeka sektor handlu B2B i dystrybucji w 2019 roku? Z jakimi wyzwaniami będą mierzyły się firmy z tej branży? W co najkorzystniej będzie inwestować? Według raportu opracowanego przez Sente, trendami dyktującymi rozwój firm z tej gałęzi gospodarki będzie m.in. postępująca digitalizacja procesów handlowych, automatyzacja procesów zarządzania łańcuchem dostaw oraz skrócenie cykli logistycznych.

Wiedza ekspercka

Branża handlu B2B i dystrybucji stoi u progu cyfrowej transformacji. Klienci biznesowi są coraz bardziej wymagający. Oczekują nowoczesnych standardów obsługi, których doświadczają jako konsumenci indywidualni. Szybkie i intuicyjne zakupy w kanale online, pełen dostęp do informacji o produktach i statusie zamówień czy elastyczne modele logistyczne, powoli przestają stanowić elementy przewagi konkurencyjnej, a stają się standardowymi wymaganiami. Platformy e-commerce B2B są wdrażane przez coraz większą liczbę firm, a ich możliwości są stale rozbudowywane. Co czeka handel B2B i dystrybucję w 2019 roku?

Raport Sente “Trendy w handlu B2B i dystrybucji na 2019 rok” stanowi diagnozę stanu rynku i predykcję kierunków rozwoju, opracowaną na podstawie analizy badań oraz danych źródłowych. W przygotowanie publikacji zaangażowani zostali eksperci handlu B2B, którzy podzielili się swoimi przemyśleniami i wiedzą, płynącą z wieloletnich doświadczeń.

W materiale swoją prognozę dla handlu B2B i dystrybucji na 2019 rok przedstawili:

 

Prognozy długoterminowe 
W ostatniej części raportu znalazły się trendy makro, czyli kierunki rozwoju na najbliższe 2, 3 i 5 lat. Są to prognozy, których realizacji nie należy spodziewać się w 2019 roku. Ich zdefiniowanie z odpowiednim wyprzedzeniem pozwoli jednak właściwie przygotować się do nadchodzących zmian. Już teraz możemy obserwować pierwsze sygnały, które wskazują na zbliżający się kryzys czy coraz większe wyzwania w obszarze reducji kosztów operacyjnych. Eksperci odpowiedzieli na pytania, czy i kiedy możemy spodziewać się ochłodzenia koniunktury oraz jakie inwestycje pozwolą w perspektywie kilku lat zwiększyć skalę działania firm handlujących na rynku B2B.

Raport Sente można pobrać na stronie: http://bit.ly/2RqW4at