Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Karuzela Kołobrzeg z pozwoleniem na budowę. Lild najemcądlahandlu.pl - 31 stycznia 2019 14:55


Spółka Karuzela Kołobrzeg otrzymała pozwolenie na budowę centrum handlowego w Budzistowie w gminie Kołobrzeg.

Centrum będzie składało się z galerii handlowej i wolnostojącego sklepu Leroy Merlin. Całkowita powierzchnia handlowa to łącznie 30 tys. mkw. na której znajdzie się około 90 sklepów m.in. Lidl, Leroy Merlin, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk.

Karuzela powstanie na działce o powierzchni 10 ha i będzie miała parking na około tysiąc miejsc postojowych. Projekt architektoniczny wykonała firma MTDI (dawniej Bose International).

Kolejnym etapem zmierzającym do realizacji Karuzeli jest przetarg na generalnego wykonawcę, który rozpocznie się na przełomie lutego i marca. Inwestor zakłada, że prace budowlane rozpoczną się w okolicy wakacji tego roku, a ich zakończenie planuje w drugiej połowie przyszłego roku.

Karuzela w Kołobrzegu to wspólny projekt polskiej spółki Karuzela Holding i belgijskiej firmy Mitiska REIM zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości handlowe w całej Europie. Partnerzy są właścicielami czterech centrów handlowych działających pod nazwą Karuzela a położonych w Wodzisławiu Śląskim, Lublińcu, Turku i Wrześni.