Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Biedronka z dedykowaną infolinią rekrutacyjną dla Ukraińcówdlahandlu.pl - 5 lutego 2019 12:24


Sieć Biedronka przygotowała się na problemy kadrowe. Firma zainwestowała w całodobową infolinię rekrutacyjną w języku polskim i ukraińskim oraz dedykowaną stronę internetową w języku ukraińskim. Przypomnijmy, że sieć planuje w najbliższych latach otwieranie po 100-150 nowych sklepów rocznie.

 

- Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych kandydatów na ciągle zmieniającym się rynku pracy, utworzyliśmy podstronę w języku ukraińskim. Znajdują się na niej aktualne oferty pracy w sklepach Biedronka i centrach dystrybucyjnych na terenie całej Polski. Osobom z Ukrainy poza szerokim pakietem benefitów oferujemy również pomoc w legalizacji pobytu w Polsce i nauce języka polskiego - pisze firma.

Ponadto w lutym sieć uruchomiła infolinię rekrutacyjną. - Już od dziś, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, pod numerem telefonu +48 22 205 33 10, nasi konsultanci obsługiwać będą kandydatów zainteresowanych pracą w Biedronce - komunikuje Biedronka.

Infolinia obsługiwana jest w języku polskim i ukraińskim.

- Infolinia została założona, aby ułatwić potencjalnym kandydatom kontakt z firmą, uprościć sposób składania aplikacji oraz zapewnić jak najlepszą komunikację. Kandydat będzie mógł telefonicznie zaaplikować na stanowisko opisując swoje dotychczasowe doświadczenie oraz dostanie pełną informację na temat warunków i benefitów, które oferuje Jeronimo Martins. Dodatkowo, w związku z zainteresowaniem pracą w naszej firmie osób z Ukrainy, w godz. 8-22 infolinia obsługiwana będzie również w języku ukraińskim. Jesteśmy jedną z pierwszych firm na rynku wdrażających takie rozwiązanie, więc zachęcamy do aplikacji lub przekazanie numeru telefonu osobom zainteresowanym - podaje spółka.

– Współczesny rynek pracy sprawia, że pracodawcy muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Z tego względu uruchomiliśmy infolinię rekrutacyjną – dzięki niej jesteśmy bliżej potencjalnych kandydatów do pracy i mamy z nimi bezpośredni kontakt. Jesteśmy pewni, że dzięki atrakcyjnym warunkom zatrudnienia i elastycznemu podejściu do rekrutacji więcej osób zdecyduje się dołączyć do zespołu Biedronki – mówi Magdalena Poradzka, dyrektor ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy w Jeronimo Martins Polska.

Z ubiegłorocznego „Barometru Imigracji Zarobkowej” wynika, że 3 na 4 Ukraińców pracuje w Polsce na stanowiskach niższego szczebla. Nadal jednak bardzo im się to opłaca. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2018 roku średnie zarobki w sektorze handlowym wynosiły 4600,15 zł. Oznacza to, że Ukrainiec zatrudniony w handlu, np. jako kasjer lub sprzedawca, na miesięczną pensję ukraińską, wynoszącą 1248 zł, musi pracować nieco ponad tydzień.