Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pięć rodzajów soli pod marką Makro Premiumpr - 5 lutego 2019 15:21


Sieć hurtowni Makro Polska wprowadziła do sprzedaży pięć rodzajów soli marki Makro Premium. W ofercie znajdują się: płatki soli czarnej, paprykowej i cytrynowej oraz kwiat soli i sól himalajska. Marka Makro Premium to linia dedykowana kucharzom.

Nowe rodzaje soli przeznaczone są dla profesjonalnych i kreatywnych kucharzy serwujących dania o charakterze premium. - Płatki soli czarnej, paprykowej i cytrynowej stanowią rewelacyjny dodatek do dań. Wyśmienicie podkreślą smak blanszowanych warzyw, a także ryb, owoców morza i mięs. Drobne płatki dodają delikatnego smaku wody morskiej, idealnie nadają się też do podkreślenia walorów wizualnych serwowanych potraw – mówi Michał Grzywacz, szef kuchni pokazowej hali Makro nr 1 w Warszawie.

Kwiat soli to idealny dodatek do melona czy pomidora. Należy go rozkruszyć opuszkami palców bezpośrednio na potrawę. Produkt ten to swoisty kawior wśród soli – jest ręcznie odławiany, a do jego tworzenia się niezbędne są ściśle określone warunki atmosferyczne: musi być słonecznie i wietrznie. Sól himalajska to alternatywa dla klasycznej soli kamiennej lub morskiej. Jej różowe zabarwienie stanowi niewątpliwy atut, który może posłużyć jako element dekoracji w daniach mięsnych czy deserach.