Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sharp wypuszcza na rynek nową generację inteligentnych robotówPAP - 18 lutego 2019 09:38


Japoński koncern Sharp ogłosił w poniedziałek, że wypuszcza na rynek nową linię RoBoHonów - humanoidalnych robotów wyposażonych w technologię sztucznej inteligencji. Urządzenia mają trafić do sprzedaży pod koniec lutego.

Sharp w swojej ofercie będzie mieć trzy roboty, których ceny kształtują się od 79 tys. jenów (714 dolarów) do 180 tys. jenów. Urządzenia pełnią m.in. funkcję elektronicznej niańki do monitorowania dzieci oraz obsługują urządzenia domowe.

RoBoHony to dwunożne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), które potrafią również wykrywać obecność człowieka, oraz wysyłać zdjęcia na wskazane adresy e-mail. Sharp podkreśla, że mogą np. informować rodziców o tym kiedy ich dzieci wróciły do domu.

Jeden z modeli może chodzić. Poprzednia generacja urządzeń, która trafiła na rynek w 2016 roku, była statyczna. Jednak ich cena jest o 40 proc. niższa od nowej linii.

Humanoidalne roboty mogą mówić w języku japońskim, chińskim, koreańskim i angielskim. Urządzenia będą na razie dostępne jedynie w Japonii.