Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Restauracje i sklepy coraz częściej leasingują meble do swoich placówekdlahandlu.pl - 21 lutego 2019 11:48


Meble gastronomiczne, do restauracji i kawiarni, takie jak stoliki, krzesła i lady, a także meble sklepowe – regały, półki – to najczęściej leasingowane środki trwałe – informuje Europejski Fundusz Leasingowy.

Wśród innych popularnych w leasingu środków trwałych jest także recepcja w hotelu, czy meble biurowe. Jak szacuje EFL, firmy w Polsce coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania. EFL w całym 2018 roku sfinansował meble warte łącznie aż 118 mln zł. Najniższa wartość kontraktu wyniosła 1 tys. zł, najwyższa ponad 1,3 mln zł. Przeciętna wartość kontraktu wyniosła 61 tys. zł.  Średnio firmy wymieniają sprzęt co 43 miesiące.

W TOP5 najczęściej leasingowanych środków trwałych znajdują się meble gastronomiczne, do restauracji i kawiarni, takie jak stoliki, krzesła i lady. Po drugie, meble sklepowe – regały, półki. Z leasingu chętnie korzystają właściciele hoteli i pensjonatów, którzy w ten sposób finansują wyposażenie pokoi czy recepcji, oraz siłownie.

Z leasingiem za pan brat są również właściciele lub najemcy biurowców, którzy w ten sposób aranżują swoje wnętrza biurowe. Jednak lista branż, które zamiast kupować na własność aranżacje swoich pomieszczeń firmowych, decyduje się na leasing, jest znacznie dłuższa. Znajdują się na niej również sklepy, piekarnie czy salony kosmetyczne lub fryzjerskie.

Leasing jest jednym z najpopularniejszych narzędzi finansowania zewnętrznego. Z najnowszego odczytu „Barometru EFL” na I kwartał 2019 roku wynika, że korzysta z niego ponad 55 proc. przedsiębiorców.