Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Nestlé idzie za ciosem. Po różowym wariancie czas na KitKat Green Tea Matchadlahandlu.pl - 22 lutego 2019 14:15


Nestlé wprowadza na rynek europejski nowy KitKat Green Tea Matcha. Smak przybywa na Stary Kontynet prosto z Japonii i stanowi unikalne połączenie zielonej herbaty z białą czekoladą.

Już od połowy marca miłośnicy czekolady w Polsce będą mogli się cieszyć smakiem nowego KitKat Green Tea Matcha. To wyjątkowe połączenie matcha, czyli sproszkowanej zielonej herbaty z gładką, białą czekoladą. Do tej pory zachwycali się nim głównie mieszkańcy Japonii i odwiedzający ten kraj turyści.

KitKat Green Tea Matcha to kolejna ciekawa nowość od Nestlé. W 2018 r. marka wprowadziła KitKat Ruby – pierwszy baton w rubinowej czekoladzie. Na rynek europejski KitKat Green Tea Matcha jest produkowany w Hamburgu, w Niemczech. Do jego wytwarzania używa się ziaren kakaowych, posiadających certyfikat UTZ, będący potwierdzeniem przestrzegania dobrych praktyk rolniczych na plantacjach, oraz prawdziwej zielonej herbaty z Japonii i Chin. Nie zawiera on sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.

– Batony KitKat Ruby i KitKat Green Tea Matcha to kolejny dowód na to, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w rozwijanie naszej wiodącej, międzynarodowej marki słodyczy. W ostatnich latach wprowadziliśmy także inne nowatorskie smaki i produkty premium do rodziny KitKat, w tym m.in. KitKat Chunky i KitKat Senses – podsumowuje Alexander von Maillot.