Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Przy Auchan Żory powstanie centrum ogrodnicze o powierzchni 2,5 tys. mkwpr, dlahandlu.pl - 25 lutego 2019 11:38


Ceetrus Polska konsekwentnie realizuje strategię zagospodarowania gruntów zlokalizowanych w pobliżu Centrów Handlowych Auchan. Efektem tych działań będzie otwarcie na początku marca przez spółkę Green House Polska największego centrum ogrodniczego na południu Polski. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Żory.

Ceetrus Polska, poza swoją wiodącą działalnością związaną z prowadzeniem centrów handlowych, gospodaruje posiadanymi terenami inwestycyjnymi. W listopadzie ubiegłego roku Ceetrus Polska podpisał umowę sprzedaży działki o powierzchni ponad 6 tys. mkw. z firmą Green House Polska sp. z o.o. W wyniku tej transakcji w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Żory należącego do Ceetrus Polska powstaje największe w południowej części kraju centrum ogrodnicze Green House.

– Od kilkunastu miesięcy prowadzimy intensywne działania, które mają na celu efektywne zagospodarowanie naszych terenów inwestycyjnych. To obszary o ogromnym potencjale handlowym, zlokalizowane w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych, wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę ze spółką Green House Polska tworzącą nowy format, który będzie nowością w naszych parkach handlowych – mówi Paweł Wudarkiewicz, dyrektor ds. zarządzania gruntami oraz rozwoju w Ceetrus Polska.

Centrum ogrodnicze Green House obejmie obiekt szklarniowy o powierzchni 2,5 tys. mkw. oraz ogród zewnętrzny o powierzchni 1 tys. mkw. Klienci znajdą tam bogatą ofertę roślin, produktów ogrodniczych, akcesoriów i artykułów dekoracyjnych. W centrum znajdzie się również kwiaciarnia. Otwarcie nowego obiektu zaplanowane jest na 2 marca 2019 roku.

Green House będzie częścią parku handlowego wokół Centrum Handlowego Auchan Żory, który obejmuje również Leroy Merlin, Decathlon oraz sklep i serwis samochodowy Norauto.