Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dino rozważa budowę centrum logistycznego w Giebni. Firma podpisała list intencyjnypomorska.pl/dlahandlu.pl - 25 lutego 2019 12:13


Burmistrz Pakości Zygmunt Groń poinformował, iż z prezesami firmy Dino podpisał list intencyjny w sprawie budowy centrum logistycznego w Giebni - podała portal pomorska.pl. W tej samej miejscowości swoją siedzibę oraz magazyn centralny ma firma Polomarket.

Pod koniec  tygodnia do Pakości przyjadą przedstawiciele Dino w sprawie sfinalizowania kwestii dzierżawy gruntów.

Przypomnijmy, że 11 stycznia Dino zawarło dwie umowy o kredyt inwestycyjny z bankiem PKO BP. Pierwszy z nich opiewa na kwotę 80 mln zł, a drugi 70 mln zł.

Łączna wartość kredytów to 150 mln zł. Umowy zostały podpisane w celu finansowania dalszego rozwoju sieci sklepów prowadzonych przez spółkę pod marką Dino oraz zaplecza logistycznego.

Obecnie sieć Dino korzysta z czterech centrów dystrybucyjnych: w Krotoszynie, Jastrowiu, Piotrkowie Trybunalskim i Rzeszotarach.

Jednak szybko ekspansja sieci oznacza zapotrzebowanie na uruchamianie kolejnych centrów dystrybucyjnych. Każdy z obecnych trzech magazynów jest w stanie obsłużyć od 300 do 400 sklepów, jednak optymalną liczbą jest dolna granica tego przedziału.

Dino Polska S.A. tworzy ogólnopolską sieć średniopowierzchniowych supermarketów typu proximity. Większość sklepów Grupy Dino ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 400 m2 oraz oferuje ok. 5 tys. pozycji asortymentowych i jest zlokalizowana przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast