Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Prezes sieci Carrefour: Po Katowicach czas na e-sklep w kolejnym dużym mieście (video)dlahandlu.pl - 26 lutego 2019 13:51


E-sklep Carrefour uruchomiony dwa lata temu w Warszawie osiąga obecnie trzycyfrowe wzrosty sprzedaży rdr. (...) Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej oferty o Katowice i planujemy uruchomienie e-sklepu w kolejnym dużym mieście jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku - mówi prezes sieci Carrefour Polska, Christoph Rabatel.

- Wartość polskiego rynku e-commerce szacowana była na koniec 2018 roku na 40 mld zł oraz na blisko 50 mld zł w 2019 r. Z dwucyfrowym rocznym wzrostem Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Polski rynek e-commerce stanowi około 5 proc. wartości całej sprzedaży detalicznej. To całkiem sporo. Mimo, że sam rynek internetowej sprzedaży żywności nie przekracza obecnie 1 proc., to ma ogromne możliwości rozwoju. E-sklep Carrefour uruchomiony dwa lata temu w Warszawie osiąga obecnie trzycyfrowe wzrosty sprzedaży rdr. (...) Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej oferty o Katowice i planujemy uruchomienie e-sklepu w kolejnym dużym mieście jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku.