Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Metkowanie u źródła sposobem na większą rentowność sklepówdlahandlu.pl - 28 lutego 2019 13:04


Coraz więcej placówek decyduje się na wykorzystanie nowych rozwiązań, które pozwolą im optymalizować procesy sprzedaży, oszczędzać i lepiej obsługiwać klientów. Jednym z nich jest metkowanie u źródła.

Znakowanie u źródła to proces umieszczania zabezpieczenia antykradzieżowego w postaci etykiet RF bądź RFID na produkcie lub opakowaniu już na etapie produkcji lub w centrum dystrybucyjnym.

- Source tagging to rozwiązanie, które pozwala odciążyć personel sklepowy i usprawnić jego pracę. Dzięki temu, że produkty trafiają do sklepu już ometkowane, pracownicy nie muszą umieszczać etykiet własnoręcznie. Personel sklepowy można dzięki temu skierować do zadań takich jak obsługa klientów - mówi Ewa Pytkowska, Sales Director Poland w Checkpoint Systems Polska.

 Etykiety umieszczane na etapie produkcji są zamykane pod specjalną powłoką, która zabezpiecza przed zniszczeniem oraz celowym odczepieniem przez nieupoważnione do tego osoby, przez co wskaźnik strat związanych z kradzieżą towarów w przedsiębiorstwie spada.

Technologia source tagging pozwala na umieszczanie na towarach zwykłych etykiet antykradzieżowych typu RF, jak również tagów RFID, zawierających szczegółowe informacje o produkcie i odczytywanych przez specjalne skanery i anteny bez konieczności zachowania bezpośredniej widoczności na linii tag – czytnik. Dzięki temu możliwa jest szybka lokalizacja i identyfikacja towarów, zarówno na etapie podróży z fabryki, w magazynie, jak i w samym sklepie.