Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Uniwersytet Śląski otworzył sklep ze swoimi gadżetamiPAP - 28 lutego 2019 14:42


Koszulki, bluzy, torby, maskotki, ale też eleganckie portfele, nesesery, krawaty czy apaszki sygnowane znakiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach można od czwartku kupować w otwartym w rektoracie uczelni sklepie stacjonarnym.

Dotychczas - od połowy ubiegłego roku - studenci, doktoranci, pracownicy oraz przyjaciele Uniwersytetu Śląskiego mogli korzystać ze sklepu internetowego. Jak podkreślił rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko, gadżety jednocześnie promują uniwersytet i wzmacniają identyfikację z nim studentów i pracowników. "Od samego początku sklep z gadżetami Uniwersytetu Śląskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a na kampusie i poza nim coraz częściej można spotkać studentów w uniwersyteckich barwach" - podkreślił.

Jest to jednocześnie okazja do promocji twórczości pracowników Uniwersytetu Śląskiego, w tym z Wydziału Artystycznego w Cieszynie, odpowiedzialnych za kształt plastyczny gadżetów. "W planach jest poszerzanie asortymentu o nowe gadżety, rozważamy konkursy wśród studentów na ich projekty. Być może studenci z najlepszymi wynikami w nauce będą otrzymywać gadżety UŚ w nagrodę" - dodał Jacek Szymik-Kozaczko.

Uczelniany sklep, prowadzony przez spółkę celową uniwersytetu, ma w ofercie ok. 100 różnych produktów: od rzeczy niezbędnych dla każdego studenta, takich jak okładki na indeks, kubki termiczne, długopisy czy notesy, przez koszulki, bluzy, torby, parasole, oryginalne kubki ze śląskim hasłem "Je żeś USia", uczelniane maskotki osiołka, po jedwabne apaszki z logo uczelni, krawaty w dwóch kolorach do wyboru czy eleganckie nesesery.

Działający od 1968 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach to jedna z największych uczelni w woj. śląskim. Kształci obecnie ponad 22 tys. studentów, w tym ponad 8 tys. na pierwszym roku. Jej mury opuściło już ok. 250 tys. absolwentów.