Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Empik planuje rozwój mniejszych formatów w niedużych miastachpropertynews.pl - 3 marca 2019 12:09


Empik chce wzmocnić swoją obecność w miastach poniżej 25 tys. mieszkańców. Za pięć lat firma zamierza mieć w nich około 60 - 70 mniejszych salonów. Z kolei w dużych ośrodkach szykuje się remodeling większych salonów na koncept Future Store - mówi w rozmowie z serwisem propertynews.pl Cezary Kupiec, dyrektor operacyjny Empik.

Najbliższy remodeling zostanie przeprowadzony w Focus Mall w Bydgoszczy. Firma zamierza też rozszerzyć test Papiernika – w planach otwarcie jest dwóch kolejnych.

Z kolei księgarnie Mole Mole będą się rozwijały organicznie, wybierając najlepsze lokalizacje dla konceptu księgarni w stylu slow. Ich stacjonarna oferta właśnie została wzbogacona przez sklep internetowy.

- Możemy się spodziewać kilku nowych otwarć. Do 2018 r. nasza strategia przewidywała rozwój sieci salonów stacjonarnych w miastach powyżej 25 tys. mieszkańców. Metraż sklepów wahał się między 250 mkw. a 1,3 tys. mkw. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że Empik rozwijał się bardziej dynamicznie w segmencie tych mniejszych i średnich salonów - mówi Cezary Kupiec.

całość na propertynews.pl