Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Inwestorzy wsparli Szopi.pl kwotą ponad 2 mln złdlahandlu.pl - 4 marca 2019 09:52


Polski startup Szopi.pl, umożliwiający robienie zakupów spożywczych online, pozyskał kolejne źródło finansowania. Wsparcie w wysokości 2,4 mln zł zapewniła firmie grupa prywatnych inwestorów.

- Szopi.pl jest przedsięwzięciem założonym przez prywatne osoby ponad dwa lata temu. Cały czas poszukiwaliśmy i poszukujemy inwestorów. Pod koniec 2017 roku finansowanie w wysokości 3 mln zł zapewnił nam fundusz Impera Alfa, a teraz dołączyła do niego grupa prywatnych inwestorów, którzy wierzą w rozwój polskiego e-commerce – mówi Zbigniew Płuciennik, CEO i twórca Szopi.pl. – Finansowanie pozwoli nam na dalsze inwestycje, zarówno technologiczne, jak i umożliwiające ekspansję firmy i pojawienie się naszego serwisu w kolejnych miastach Polski – dodaje.

Szopi.pl nie posiada własnego magazynu, ale dostarcza z najbardziej popularnych supermarketów i dyskontów: Carrefour, Lidl czy Biedronka. Za zakupu można zapłacić online lub bezpośrednio przy odbiorze produktów. Dzięki współpracy Szopi.pl z firmą Twisto płatność tę można odroczyć aż do 21 dni. Obecnie zakupy z Szopi.pl mogą robić mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Wkrótce usługa będzie dostępna w kolejnych lokalizacjach.
Szopi.pl uruchomiło ostatnio nową stronę internetową.