Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Członkowie rady nadzorczej zrezygnowali z zasiadania w RN Symbiodlahandlu.pl - 5 marca 2019 16:40Zarząd Symbio Polska S.A. poinformował o odwołaniu, w związku ze złożoną rezygnacją, trojga członków rady nadzorczej spółki.

3 marca 2019 roku odbyło się posiedzenie rady nadzorczej Symbio S.A., która podjęła uchwałę o odwołaniu, w związku ze złożoną rezygnacją, z funkcji członka Rady Nadzorczej: Joanny Siempińskiej, Magdaleny Lewandowskiej oraz Marka Kacprowicza (wcześniej także prezesa firmy).


Rada Nadzorcza podjęła również uchwałę o powołaniu na członków rady nadzorczej: Pawła Wiktorzaka, Bartosza Morawskiego oraz Krzysztofa Saczuka.

Od października 2018 roku prezesem zarządu Symbio jest Grzegorz Stupnicki, dotychczasowy wiceprezes, który zastąpił Marka Kacprowicza, który przeszedł do rady nadzorczej firmy.

W zeszłym roku firma obniżyła wartość kapitału zakładowego z 6,86 mln zł do 3,49 mln zł, zmniejszając nominał akcji z 1 zł do 0,51 zł.

15 stycznia udziałowcy w ramach NWZ głosowali nad dalszym istnieniem spółki ze względu na wynik bilansu z dnia 31 października 2018 r., który zgodnie z KH stanowi podstawę do takiego głosowania. Zdecydowano, że spółka będzie dalej istniała.

Ponad 95 proc. udziałów w spółce mają fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners S.A.

Produkty firmy SYMBIO dostępne są w sklepach sieci Auchan, Carrefour, E.Leclerc, Mila, Piotr i Paweł, PoloMarket, Stokrotka, Tesco oraz w wybranych placówkach sieci Społem.