Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Aldi spotka się z Lidlem w sądzie. Padają oskarżenia o ujawnienie tajemnic handlowychdlahandlu.pl za supermarketnews.com - 7 marca 2019 14:06


Aldi oskarża dwóch byłych pracowników, którzy przeszli do Lidla o ujawnienie tajemnic handlowych sieci. Detaliści spotkają się w amerykańskim sądzie, ponieważ Aldi złożyło pozew przeciwko Lidlowi.

W skardze złożonej 1 marca w Sądzie dla Wschodniego Obwodu Karoliny Północnej Aldi twierdzi, że byli pracownicy naruszyli porozumienia o niekonkurowaniu i nieujawnianiu informacji handlowych. Byli pracownicy mieli przekazać Lidlowi poufne informacje.

W dokumencie Aldi opisuje Lidla jako "bezpośredniego konkurenta w branży spożywczej". Obaj detaliści mają spółki macierzyste w Niemczech. Główna siedziba Aldi w USA znajduje się w Batavia, w stanie Illinois.

- (...) W Aldi cieszymy się z uczciwej konkurencji. Jednak, jeśli uważamy, że ktoś podjął kroki, by podważyć naszą zdolność do uczciwej konkurencji, podejmiemy wszelkie niezbędne działania, aby zdusić takie próby. Podobnie jak w przypadku większości spraw sądowych, ograniczymy nasze uwagi do postępowania sądowego, ponieważ uważamy, że nasza skarga mówi sama za siebie - komentuje sieć.

Rzecznik prasowy Lidla powiedział, że firma nie komentuje toczących się spraw sądowych.