Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Orlen: Na naszych stacjach mamy ponad 67 proc. wyrobów od polskich producentówdlahandlu.pl - 12 marca 2019 11:09


- Na polskich stacjach, na stacjach Orlenu mamy już ponad 67 proc. wyrobów od polskich producentów i ponad 80 proc. wyrobów wyprodukowanych w Polsce. Wzmacniamy polską gospodarkę, tym samym mówimy nie tylko o patriotyzmie gospodarczym, ale również realizujemy ten patriotyzm gospodarczy - mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Jak już pisaliśmy, Orlen ma w swoim portfolio już 354 sklepy convenience pod marką O!SHOP. Krzysztof Łagowski, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej Orlenu zdradził, że w 2019 r. sieć powiększy się o ok. 180 placówek (gastronomicznych lub sklepowych). Koncern planuje w przyszłych latach intensyfikację rozwoju oraz wprowadzenie konceptu na nowe rynki m.in. czeski i niemiecki.

Przypomnijmy, że premier Morawiecki zapowiedział przepisy ograniczające obecność marek własnych w sieciach. Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl ministerstwem odpowiedzialnym za stworzenie nowej regulacji jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Poniżej firmy o kluczowych projektach Orlenu w 2018 r., w którym firma wspomina o pochodzeniu produktów oferowanych na stacjach Orlen.