Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Żydowska kuchnia na warszawskiej Starówce - rusza Mazal Tovdlahandlu.pl - 20 marca 2019 10:58


20 marca 2019 Mazal Tov otwiera drzwi dla gości. Mazal Tov to tradycyjna środkowo-europejska żydowska kuchnia we współczesnej formie. Lokal mieści się przy ul. Podwale 29.

Szefem kuchni jest Richart Tóth, węgierski żyd wielki miłośnik street foodu, który stworzył kartę opartą na tradycji żydów aszkanezyjskich. W menu domowa matzah, czulent, cymes, bajgle, chałki i mnóstwo mięsa.

- Pomysł na projekt urodził się podczas podróży po świecie i poznawania ludzi związanych z kulturą żydowską. Nie bez powodu Mazal Tov otwiera się na warszawskiej Starówce – to miejsce odwołujące się do historii, przeżyć i wspomnień - mówi Katarzyna Derdzińska, dyrektor generalny Mazal Tov.

Kuchnia Mazal Tov opiera się na przepisach z czasów przedwojennej żydowskiej Warszawy zaprezentowanych w nowym wydaniu, zachowując przy tym swój oryginalny smak, dzięki bazowaniu na tradycyjnych przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Mazal Tov to także przestrzeń dla spotkań ze współczesną kulturą żydowską. Koncept wchodzi w skład Grupy Gastronomicznej Marcina Wachowicza (AIOLI, Banjaluka, MOMU).