Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Selgros sprzedaje polskie jabłka z "czystą etykietą"sadyogrody.pl - 20 marca 2019 11:28


- Klaster “Polska Natura” i produkcja jabłek bez pozostałości chemicznych to odpowiedź na zagrożenia dla bytu sadowników – mówi w wywiadzie dla serwisu sadyogrody.pl Andrzej Stępniewski, przewodniczący Rady Klastra "Polska Natura", w którym produkuje się jabłka marki "Amela" - jabłka bez pozostałości środków chemicznych.

Klaster “Polska Natura” to organizacja zrzeszająca sadowników i ogrodników chcących produkować owoce czyste bez pozostałości chemii. Organizacja powstała na terenie gminy Błędów, we współpracy sadowników z samorządowcami i naukowcami. Efektem działalności Klastra jest nowa marka jabłek - “Amela”.

"Amela" to jabłko z “czystą etykietą”. Konsumenci chcą takich jabłek, ale nie chcą drogich jabłek.

Jabłka "Amela" sprzedawane są w sklepach Selgros w Warszawie. - Stosujemy inny marketing niż dotychczas używany do promocji jabłek. Nasze jabłko jest sprzedawane na wydzielonych stoiskach, z wyraźną informacją, że jest to jabłko wolne od pozostałości środków chemicznych. Nawet, jeżeli jabłko po sąsiedzku jest tańsze, to wiadomo dlaczego… Muszę powiedzieć, że to działa i sprzedajemy coraz więcej. W najbliższej przyszłości jabłka “amela” znajdą się w sklepach Selgros w innych miejscowościach w Polsce. Naszym produktem jest też zainteresowana centrala sieci Selgros w Szwajcarii i prawdopodobnie od przyszłego roku będziemy współpracowali na tym rynku - mówi przewodniczący Rady Klastra "Polska Natura".

Już niebawem ruszy sklep internetowy, w którym będzie można kupić online jabłka "Amela" w opakowaniach po 12 kg. Powstaną też soki i cydry.

Więcej na sadyogrody.pl