Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

PA Nova buduje park handlowy w Zielonej Górze. Kaufland operatorem spożywczymdlahandlu.pl - 20 marca 2019 15:34


W Zielonej Górze pomiędzy ulicami: Wrocławska – Lwowska – Piaskowa – Ceglana rozpoczęły się prace związane z budową nowej inwestycji firmy P.A. NOVA SA. Obecnie trwa grodzenie terenu oraz organizacja zaplecza budowy.

Powstanie tu kompleks handlowy składający się z 3 budynków. Jeden z nich zajmie operator spożywczy (Kaufland -red), a dwa pozostałe należeć będą do parku handlowego. Powierzchnia parku handlowego wynosi prawie 3000 m2, a wśród najemców są: Maxi Zoo, Pepco, Rossmann, Zyguła. Trwają jeszcze rozmowy handlowe z sieciowym operatorem wielobranżowym. Parking dla całego kompleksu to prawie 300 miejsc parkingowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2019 r.

W sieci dostępne są już ogłoszenia firmy Kaufland na stanowisko sprzedawca/kasjer w nowootwieranym markecie sieci w Zielonej Górze, przy ul. Wrocławskiej 1.

P.A. NOVA 20 marca br. podpisała z Kaufland Polska Markety umowę sprzedaży udziału we współwłasności nieruchomości za cenę netto w wysokości 10.900.000,00 zł, powiększoną o podatek od towarów i usług - podano w komunikacie.

Strony podpisały również aneks do umowy projektowej oraz aneks do umowy o roboty budowlane.

Aneksy do umów dotyczą zmiany wysokości wynagrodzenia oraz terminu zakończenia prac. Łączne wynagrodzenie umowne netto z tytułu zawartych aneksów wynosi 29.550.000,00 zł. Planowany termin zakończenia robót budowlanych ustalono zgodnie z aneksem na dzień 30 listopada br.

Grupa Kapitałowa P.A. NOVA SA jest właścicielem 11 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu biurowo-usługowego w Raciborzu oraz 6 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze, Chorzowie i Jaworznie).