Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Okocim wprowadza bezalkoholowe radlerypr - 21 marca 2019 12:42


Marka Okocim wprowadza na rynek nowe warianty radlerów 0,0%. W drugiej połowie marca dostępne będą dwie nowości - Radler Sycylijska Pomarańcza z limonką 0,0% oraz Radler Jabłko z czereśnią 0,0%. Bezalkoholowy wariant Radler Wiśnia z pigwą 0,0%, dotąd dostępny w wybranych sieciach handlowych, trafi teraz do ogólnopolskiej sprzedaży.

Radler Sycylijska Pomarańcza z limonką 0,0% to propozycja dla tych, którzy lubią cytrusowe smaki. Lekko słodka pomarańcza sycylijska tworzy zgrany duet z limonką.

Z kolei radlery o smaku jabłka i czereśni oraz wiśni i pigwy to letnie smaki prosto z polskich ogrodów. Wariant Radler Jabłko z czereśnią będzie sprzedawany w wybranych sieciach handlowych.

Trzy bezalkoholowe warianty dołączają do portfela dotychczasowych radlerów. Pełna oferta to osiem różnych smaków: Radler Malina z borówką amerykańską (nowość w 2019), Radler z Limonką, Radler Grejpfrut z limonką, Radler Limonka i owoce leśne oraz Radler Truskawka z kwiatem lipy i trzy warianty bezalkoholowe.

Wprowadzenie nowych smaków i wariantów 0,0% będzie wsparte m.in. materiałami POS i aktywacjami w digitialu.

Jak wynika z danych Nielsena, w 2018 r. wzrost dla piw bezalkoholowych (do 0,5% zawartości alkoholu) był wyjątkowo dynamiczny i osiągnął poziom 79,8 proc. Za rozwój tej kategorii odpowiedzialne są głównie piwa 0,0%. Udział całej kategorii piw 0,0% - 0,5% w rynku piwa w Polsce to 3,1 proc. w ujęciu wartościowym.