Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

#MamNaToPapier - nowa akcja proekologiczna w WarszawieMJN/dlahandlu.pl - 22 marca 2019 14:03


Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze rozpoczęło akcję promującą papierowe opakowania jako alternatywę dla plastikowych toreb. Już kilkanaście stoisk na bazarze pod Halą Mirowską, oznaczonych etykietą #MamNaToPapier oferuje papierowe torebki, a kilkadziesiąt kolejnych chce dołączyć do akcji.

Corocznie na światowy rynek wprowadza się od 500 miliardów do jednego biliona sztuk foliówek. Na polskie wysypiska trafia ich co roku 55 tysięcy ton. 

Ogromne ilości torebek rozdawane są na lokalnych warszawskich targowiskach, choć dzięki świadomym konsumentom i sprzedawcom sytuacja powoli się zmienia: klienci zwracają się ku materiałowym torbom, a sprzedawcy zaczynają oferować torebki papierowe.

- Chcąc wesprzeć ten trend rozpoczęliśmy akcję #MamNaToPapier, promującą papierowe opakowania. Na początek wybraliśmy jedno z najbardziej znanych targowisk w Warszawie, bazar pod Halą Mirowską. Kilkanaście stoisk już oferuje papierowe opakowania i przyłączyło się do naszej akcji, a kilkadziesiąt kolejnych jest tym zainteresowane. Będziemy promować stoiska z etykietką #MamNaToPapier - czytamy na stronie MJN.