Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bricomarché rusza ze sprzedażą online. Zakupy można odebrać m.in. w Bricomatachdlahandlu.pl - 28 marca 2019 10:16


Od lutego klienci Bricomarché mogą korzystać z nowej strony internetowej sieci. Wraz z nią pojawiła się możliwość robienia zakupów przez Internet w pięciu miejscowościach: Konin, Skierniewice, Wałcz, Wągrowiec i Zduńska Wola. Sieć Bricomarché zapowiada, że jeszcze w tym roku usługa będzie wprowadzana w kolejnych miastach.

Jak podkreśla sieć, Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce na świecie. W ubiegłym roku ponad połowa badanych osób (56 proc.) zdecydowała się na zakupy przez Internet.

Wśród najchętniej kupowanych produktów w sieci, obok elektroniki, są m.in. artykuły do domu i ogrodu. Poza rosnącym zainteresowaniem e-zakupami, w branży DIY bardzo widoczny jest jednak również efekt ROPO (research online, purchase offline), czyli poszukiwanie informacji o towarze w Internecie i kupowanie w sklepie stacjonarnym.

Nowa strona internetowa sieci pozwala na dostęp do ponad 13 tysięcy artykułów z oferty Bricomarché. W najbliższym czasie sieć zapowiada prace nad wzbogacaniem bazy produktowej. - Wprowadzone przez nas zmiany umożliwiają kupującym zdalne zapoznanie się z ofertą produktową, możliwość podglądu ceny oraz dostępności towarów w poszczególnych marketach – mówi Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna Bricomarché w Polsce i dodaje – Dodatkowo, osoby decydujące się na zakupy w naszej sieci zyskują szerokie spektrum form dostawy.

Złożone zamówienie można odebrać na 3 sposoby: w sklepie stacjonarnym, z dostawą do domu oraz w specjalnych boksach, czyli tzw. Bricomatach.

Od połowy 2019 roku Grupa Muszkieterów planuje sukcesywne wprowadzanie usługi e-commerce w kolejnych sklepach Bricomarché w Polsce.