Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

expondo z siecią studiów wizualnych, które ułatwią e-zakupydlahandlu.pl - 1 kwietnia 2019 10:16


W nowej siedzibie expondo w Nowym Kisielinie, zlokalizowanej na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, powstało sześć specjalistycznych studiów wizualnych. Na 1000 mkw. powierzchni firma tworzy kreacje produkowanych i sprzedawanych przez siebie specjalistycznych sprzętów i narzędzi dedykowanych profesjonalistom różnych branż.

– W naszym studiu fotograficznym powstają zdjęcia packshotowe, aranżacyjne i obrotowe (360°) produktów z różnych sektorów gospodarki. Można powiedzieć, że w dziedzinie zakupów nastąpił powrót do jaskini, to jest powrót do komunikacji obrazkowej – widzimy, że coraz mniejsze znaczenie przy decyzji zakupowej ma szczegółowy opis tekstowy produktu, rośnie natomiast rola atrakcyjnych i szczegółowych zdjęć oraz filmów wizerunkowych. Ekspert w studiu ma być zmysłami wzroku i dotyku; oczami i rękami klienta. Analogicznie, rośnie rola rekomendacji eksperckiej – liczy się opinia fachowca a nie członka rodziny czy znajomego – mówi Jacek Powałka, dyrektor działu marketingu w expondo.

W trzech studiach video expondo powstaje nawet do 7 filmów dziennie. Produkowane są tu materiały prezentujące wszystkie funkcjonalności oferowanych przez firmę sprzętów.

– To, co wyróżnia nasze materiały, to fakt, że prezentację produktową przeprowadza ekspert – nie prezenter czy celebryta, ale prawdziwy specjalista w danej dziedzinie. Na przykład artykuły naszej marki Royal Catering, dedykowane branży HoReCa, prezentuje Michał Orłowski, szef kuchni i jednocześnie ekspert expondo. To niezwykle ważne, by klient – przedsiębiorca i specjalista w swojej dziedzinie otrzymał fachowe doradztwo także od specjalisty z tej dziedziny. Ekspert zwróci uwagę na te cechy produktu, które mają realne znaczenie w użytkowaniu. Naszym celem jest zniwelowanie bariery zakupowej w internecie – oferowanie klientom dokładnie tego, czego potrzebują – dodaje Jacek Powałka.

Grupa expondo z siedzibą w Berlinie i w Zielonej Górze jest renomowanym producentem oraz internetowym sprzedawcą sprzętu dla profesjonalistów z różnych sektorów gospodarki. Asortyment firmy to ponad 2000 produktów, dostarczanych na 28 rynków w Europie, pod 16 własnymi markami. expondo jest właścicielem flagowej marki Royal Catering, przeznaczonej dla gastronomii, zaopatruje takie branże jak: przemysł, budownictwo i warsztaty.