Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lista 620 sieci detalicznych i hurtowych - najważniejszy raport handlowy 2019 roku!portalspozywczy.pl - 2 kwietnia 2019 15:53


Powstała siódma edycja najbardziej kompletnego zestawienia największych podmiotów branży handlowej. Nowa lista obejmuje 620 sieci detalicznych i hurtowych działających w Polsce.

W segmencie detalicznym numerem jeden na rynku polskim pod względem przychodów nieprzerwanie jest Jeronimo Martins, który corocznie zwiększa swój udział w rynku. Dyskonty z przewagą Biedronki i Lidla odpowiadają za prawie 30 proc. sprzedaży towarów spożywczych w Polsce. Największe sieci rosną w siłę głównie kosztem najsłabszych, niezrzeszonych sklepów, jednakże w porównaniu z państwami Europy Zachodniej wciąż widać przestrzeń dla dalszej konsolidacji rynku polskiego.

W wyścigu o portfele klientów i udziały rynkowe sieci handlowe muszą wciąż podążać za zmieniającymi się oczekiwaniami konsumentów, którzy chcą szybkich i wygodnych zakupów blisko domu. Tempo i forma reakcji rzutują na wynikach.

Aby sprawdzić, jak wygląda rzeczywista kondycja liderów, zebraliśmy najnowsze dostępne dane finansowe. W przypadku 173 sieci detalicznych oraz 116 sieci hurtowych o miejscu na listach zdecydowała suma przychodów za rok 2017. W wybranych przypadkach wzięliśmy pod uwagę wyniki historyczne.

Obok informacji o przychodach ze sprzedaży i zyskach większości firm raport zawiera dane kontaktowe i adresowe.

To najważniejszy raport handlowy 2019 roku! W połączeniu z poprzednimi edycjami listy największych sieci i analizami branżowymi pokazuje pełny obraz zmian, jakie dokonały się w Polsce na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Lista 620 największych sieci detalicznych i handlowych w Polsce została opracowana w marcu 2019 r. przez redakcje serwisów PortalSpozywczy.pl i DlaHandlu.pl oraz wywiadownię gospodarczą Bisnode.

Zamów raport na tej stronie lub wybierz roczny abonament Strefy Premium Portalu Spożywczego gwarantujący dostęp do tego i pozostałych raportów, a także innych zasobów portalu.