Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Fundusz zainwestował w markę Shoperdlahandlu.pl - 13 maja 2019 12:32


Fundusz V4C Poland Plus zarządzany przez Value4Capital inwestuje w firmę Dreamcommerce S.A., dostawcę oprogramowania e-commerce w Polsce. Właściciel marki Shoper dzięki sprzedaży udziałów w firmie planuje ekspansję na nowe segmenty rynku i rozwijać zakres usług premium.

W ramach umowy, fundusz zarządzany przez Value4Capital objął mniejszościowy pakiet akcji krakowskiej spółki. Transakcja ta nie wpłynie na bieżące działania operacyjne i strukturę Dreamcommerce. Pozwoli zaś utrzymać firmie obrany w ostatnim czasie kierunek rozwoju.
Shoper pojawił się na polskim rynku w 2005 r. Z początku założyciele firmy, Krzysztof i Rafał Krawczyk postawili na rozwiązania dla małych biznesów internetowych. Obecnie krakowska firma dostarcza oprogramowanie dla kilkunastu tysięcy sprzedawców (korzysta z niego 56 proc. właścicieli sklepów internetowych w Polsce) o bardzo zróżnicowanej skali działalności.

Value4Capital skupia się na inwestowaniu w spółki średniej wielkości na terenie Europy Środkowej. W ostatnich latach był współwłaścicielem home.pl.