Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Impact'19 - to w Krakowie bije serce innowacjidlahandlu.pl - 14 maja 2019 20:34


Skala wydarzenia i kaliber jego uczestników oznaczają, że Impact’19 stał się najważniejszym wydarzeniem ekonomicznym w regionie CEE. To tu zapadną kluczowe decyzje, zawiążą się trwałe sojusze i urodzą się nowe idee dla biznesu oraz gospodarki napędzanej przez innowacje.

Dokąd zmierza cyfrowa, globalna gospodarka? Jak technologiczne przyspieszenie w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, fintech czy elektromobilność wpłyną na całe społeczeństwa? Żeby się tego dowiedzieć trzeba być w Krakowie od 20 do 23 maja. To wówczas Kraków stanie się samym sercem tygla, w którym rozwijają się innowacyjne idee i projekty. Miasto gospodarz Impact’19 (21-22 maja) oraz Cracow Tech Week (20-23 maja) gości wydarzenia, na których przełomowe start-upy, naukowcy, biznes i politycy mówią tym samym językiem. To tam przyjeżdżają i zabierają głos liderzy z całego świata a polscy liderzy włączają się w międzynarodowy ekosystem innowacji.

- Najprostsze środki budowania przewag ekonomicznych się wyczerpują. Pozostaje to, czym gospodarka konkurowała zawsze - oferowanie nowatorskich usług i produktów na globalnych rynkach – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii i zarazem jedna z kluczowych osób ze świata polityki na Impact’19.

Wielkie nazwiska i idee

Impact’19 to święto technologii na które składają się 4 sceny, 6 tysięcy gości, 250 speakerów i dziesiątki wydarzeń towarzyszących - w tym premierowy Cracow Tech Week, kumulujący najlepsze startupy i inwestorów z kilkudziesięciu krajów. Impact’19 to też pierwsze w regionie wydarzenie w pełni zintegrowane z Asystentem Google’a. Sztuczna inteligencja w smartfonie pozwoli uczestnikom w pełni chłonąć dyskusje, premiery i prezentacje, toczące się w rytmie 8 ścieżek – od fintechu, mobility a także cyfrowego zdrowia przez sektor kosmiczny i AI aż po cyfrowe państwo, przemysł 4.0 oraz przekuwanie nauki w biznes. W kilka lat Impact stał się najważniejszym wydarzeniem ekonomicznym w regionie, wywierającym realny wpływ na decyzje polityków i przedsiębiorców. Stałymi bywalcami są tu wysocy rangą przedstawiciele czołowych firm i organizacji. W tym roku będą to wielkie nazwiska świata technologii takie jak: Jean Francois-Fallacher (prezes Orange), Jen Gennai (szefowa ds. odpowiedzialnych innowacji w Google), Bartosz Ciołkowski (szef Mastercard w Polsce), John Paul Farmer (CTO Nowego Jorku), Joe Schoendorf (legenda branży VC), Mark Pollock (czołowy mówca motywacyjny), Jarosław Oleszczuk (zarządzający AstraZeneca w Polsce), Paweł Borys (prezes PFR) czy Marek Dietl (prezes GPW) oraz Przemysław Gdański (CEO BGŻ BNP Paribas). Towarzyszyć im będą również liderzy z Allegro, Orlenu, Azotów, Tauronu, Grupy Volkswagen, ING czy Siemensa.

Swoją obecność zapowiedzieli premierzy i ministrowie polskiego rządu oraz szefowie największych rządowych agencji (np. PFR i NCBR). W tym roku dołączą do nich także kluczowi politycy i liderzy z regionu CEE (spotykający się w formule CEE Innovation Round Tables). Oni wszyscy pokażą swoje pomysły i plany na to, jak przy wsparciu technologii, zmienić świat na lepsze.

Premiery i sojusze

Impact’19 to wydarzenie, na którym ważne rzeczy dzieją się po raz pierwszy: to premiery najnowszych usług i produktów, inwestycji, rządowych strategii i kluczowych raportów. Właśnie w Krakowie poznamy kluczowe założenia Sieci Badawczej Łukasiewicz - polskiej odpowiedzi na chińską, amerykańską czy niemiecką ofensywę przemysłową. To kompleksowy projekt biznesowy, który dzięki swojej elastyczności ma pozwolić na udział Polski w gospodarczo-technologicznych partnerstwach największych inicjatyw europejskich. A w tych wiodące role odgrywać mają polscy i międzynarodowi czempioni, liderzy tych firm pokażą w Krakowie swoje najnowsze projekty, osiągnięcia i plany. To na Impact’19 poznamy też bardzo oczekiwane, szczegółowe wytyczne do strategii AI dla Polski, wypracowane wspólnie przez ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Cyfryzacji, Nauki oraz Inwestycji i Rozwoju. To m.in. dzięki jej szybkim wdrożeniu polska branża AI w 2025 r. ma być warta już 8 mld zł. W tym samym czasie na Impact’19 efekty projektu Start in Poland przedstawi PFR oraz MPiT, pokazując kolejne kroki milowe w finansowaniu ekspansji polskiego biznesu. To właśnie na Impact’19 zapadną kluczowe decyzje, zawiążą się trwałe sojusze i urodzą się nowe idee dla biznesu oraz gospodarki opartej o innowacyjne technologie.