Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piotr i Paweł na nowo otwiera sklep w Legionowie. Znów 70 placówek w siecidlahandlu.pl - 30 maja 2019 10:08


Sklep Piotr i Paweł znajdujący się w Galerii Gondola w Legionowie po trzech dniach przerwy działa jako placówka zarządzana przez sieć Piotr i Paweł a nie franczyzowa. Sieć informuje, że otwarcie sklepu nastąpiło po realizacji zastawu rejestrowego związanego z zadłużeniem franczyzobiorcy.

- Dla znajdującej się w restrukturyzacji oraz w trakcie procesu inwestycyjnego Grupy Piotr i Paweł lokalizacja sklepu w Legionowie jest ważnym zasobem. W związku z tym w zaistniałej sytuacji sieć zdecydowała się na skorzystanie ze swoich praw. Sklep zostaje tym samym w portfolio marki, co oznacza że sieć Piotr i Paweł ma łącznie 70 placówek na terenie całego kraju - informuje spółka.

Grupa Piotr i Paweł przypomina, że spółki MK Market oraz Max&Xavi Market zarządzane przez operującego poprzednio w tej lokalizacji franczyzobiorcę, mają w Grupie Piotr i Paweł przeterminowane zadłużenie na kwoty rzędu kilku milionów złotych, przeterminowania sięgają roku.

Spółki MK Market oraz Max&Xavi domagają się zwrotu zastawu o wartości 1.200.000 zł (towaru za 500 tys. zł i spłaconego sprzętu o wartości 700 tys. zł), a także wydania sprzętu chłodniczego nie objętego ww. umowami.

Czytaj również: Piotr i Paweł w konflikcie z franczyzobiorcą z Legionowa. Stanowiska obu stron!